fbpx

Witaj!

Cieszę się, że zadałeś/aś sobie trud dowiedzenia się o mnie czegoś więcej. Jestem tak zwanym podróżnikiem – co znaczy, że robię rzeczy, które „zwykłym ludziom” wydają się niemożliwe. To oczywiście bzdura, bo nie ma „zwykłych ludzi”, a każdy jest w stanie spełniać nawet najbardziej szalone marzenia – niektórym trzeba po prostu w tym pomóc!

Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach. Więcej o PRELEKCJACH, WARSZTATACH I SPOTKANIACH można dowiedzieć się TUTAJ.

Wygrałem sporo festiwali podróżniczych, nieco konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The YearSony WPO, SIPA, polskie Viva! Photo Awards i Gran Prix festiwalu Kolosy). W 2015 ukazała się moja książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle. Mam też udział w dwóch zbiorowych pracach poświęconych podróżom i rowerom. 

Na co dzień pracuję jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuję gazetami National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl, podróżniczym Peron4 i innymi gazetami/portalami. Linki do niektórych materiałów znajdziesz w dziale MEDIA

Pracuję również jako pilot wycieczek do krajów dalekich i nietypowych.

Uwaga – strona jest rzadko aktualizowana, a najświeższe prace można zobaczyć na portalu Behance.

Nie gardzę fotografią ślubną.

Więcej info, zdjęć i w ogóle wszystkiego na www.rowerowarosja.pl 

Niektóre wyprawy:

2016 – Greenland Ice Trip, czyli Grenlandia na rowerze

2016 – Labuche Kang III (7250 m. n.p.m.)- próba wejścia na drugi najwyższy niezdobyty szczyt świata. (odwrót 300m poniżej szczytu)

2016 – Koniec rewolucji, czyli Kuba na rowerze

2013 – Chiny, Kuksay Peak (7184m.) – pierwsze polskie wejście

2013 – Bajkał Ice Trip – zimowa wyprawa rowerowa po Bajkale

2012 – Tour de Azja – autostopem przez Azję Centralną, Iran i Irak

2011 – Rowerowa podróż do Murmańska za krąg polarny

2010 – Afganistan, pierwsza polska wyprawa na Noszak (7492m.) od radzieckiej inwazji na Afganistan, następnie półtoramiesięczna podróż po najdalszych zakątkach tego kraju.

2009 – rowerem do Aten

2008 – samotnie rowerem znad Bajkału do Mongolii

2007 – samochodem do Kazachstanu

2007 – rowerem na Bałkany

2006 – rowerem do Estonii

2005 i wcześniej – autostopem po Europie


My name is Jakub. In Polish it’s Kuba – pronounced just like Cuba, the island.

I would be fine living in warm, nice Cuba. In fact, I’m fine living anywhere. For the time being, I’m based in Poznan, Poland, but most of the time I’m somewhere abroad, making photos and writing about the curiosities of this world. I like the world and I like the people who’re living out there – hope you can see it in my pictures. I think they’re ok, some of them even won international awards.

While I’m in Poland, I do public speeches about other countries, especially islamic. I do my best to show that we’re all less different than we think and I hope my work helps people understand other cultures better.

As a freelancer I work with biggest polish websites (www.wp.pl, www.onet.pl, www.interia.pl, etc.,) and printed magazines (Podróże, Poznaj Świat, Rowertour, etc.). I run a blog about cycling and Russia (www.rowerowarosja.pl) and recently my book about Baikal lake was published. I also work as a tour guide and wedding photographer. 

I love my work. Although all of the materials here are in polish, I’m quite good with English, so if you want to work with me, or just ask anything, feel free to contact 🙂

TU BYŁEM

 

Get this map here!