fbpx

Witaj!

Cieszę się, że zadałeś/aś sobie trud dowiedzenia się o mnie czegoś więcej. Jestem tak zwanym podróżnikiem – co znaczy, że robię rzeczy, które „zwykłym ludziom” wydają się niemożliwe. To oczywiście bzdura, bo nie ma „zwykłych ludzi”, a każdy jest w stanie spełniać nawet najbardziej szalone marzenia – niektórym trzeba po prostu w tym pomóc!

Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach. Więcej o PRELEKCJACH, WARSZTATACH I SPOTKANIACH można dowiedzieć się TUTAJ.

Jestem ambasadorem marki Olympus (OM System) i outdoroowej marki Aura. Wygrałem sporo festiwali podróżniczych, nieco konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The YearSony WPO, SIPA, oraz polskie Wielkopolska Press Photo, VIVA! Photo Awards czy Grand Prix festiwalu Kolosy. W 2015 ukazała się moja książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle. Mam też udział w zbiorowych pracach poświęconych podróżom i rowerom, w tym opublikowanej przez wydawnictwo National Geographic książce poświęconej pandemii – „Inside the Curve”. Współtworzę podcast „Dobra Podróż” poświęcony świadomemu podróżowaniu. W ramach fundacji Modern Tourism Center zajmuję się promocją zrównoważonej turystyki. Współpracuję z organizacjami turystycznymi przy tworzeniu i promocji zrównoważonej i innowacyjnej oferty turystycznej. Zajmuję się również produkcją filmów i wycieczek VR.

Na co dzień pracuję jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuję z magazynem National Geographic  i National Geographic Traveler, Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl i innymi gazetami/portalami. Linki do niektórych materiałów znajdziesz w dziale MEDIA

 

Pracuję również jako pilot wycieczek do krajów dalekich i nietypowych, również szyte na miarę. Chcesz jechać w miejsce, gdzie zimno i wieje? A może odbyć niesamowitą wyprawę rowerem? Napisz, coś wymyślimy!

Uwaga – strona jest rzadko aktualizowana, a najświeższe prace można zobaczyć na portalu Behance.

Nie gardzę fotografią ślubną.

Więcej info, zdjęć i w ogóle wszystkiego na www.rowerowarosja.pl 

Niektóre wyprawy:

2019 – GDMBR – Great Divide Mountain Bike Route – 4500km przez góry USA i Kanady na rowerze

2019 – zimowa wyprawa rowerowa szlakiem Kungsleden w Szwecji

2016 – Greenland Ice Trip, czyli Grenlandia na rowerze

2016 – Labuche Kang III (7250 m. n.p.m.)- próba wejścia na drugi najwyższy niezdobyty szczyt świata

2016 – Koniec rewolucji, czyli Kuba na rowerze

2013 – Chiny, Kuksay Peak (7184m.) – pierwsze polskie wejście

2013 – Bajkał Ice Trip – zimowa wyprawa rowerowa po Bajkale

2012 – Tour de Azja – autostopem przez Azję Centralną, Iran i Irak

2011 – Rowerowa podróż do Murmańska za krąg polarny

2010 – Afganistan, pierwsza polska wyprawa na Noszak (7492m.) od radzieckiej inwazji na Afganistan, następnie półtoramiesięczna podróż po najdalszych zakątkach tego kraju.

2009 – rowerem do Aten

2008 – samotnie rowerem znad Bajkału do Mongolii

2007 – samochodem do Kazachstanu


My name is Jakub. In Polish it’s Kuba – pronounced just like Cuba, the island.

I would be fine living in warm, nice Cuba. In fact, I’m fine living anywhere. For the time being, I’m based in Poland, but most of the time I’m somewhere abroad, making photos and writing about the curiosities of this world. I like the world and I like the people who’re living out there – hope you can see it in my pictures. I think they’re ok, some of them won international awards. I am Olympus (OM System) brand ambassador.

While I’m in Poland, I do public speeches about other countries, especially eastern and islamic. I do my best to show that we’re all less different than we think and I hope my work helps people understand other cultures better.

I work with biggest polish websites and printed press, like National Geographic. I wrote a book about Baikal lake. I also work as a tour guide and wedding photographer. 

I love my work. Although all of the materials here are in polish, I’m quite good with English, so if you want to work with me, or just ask anything, feel free to contact 🙂

TU BYŁEM

 

Get this map here!