fbpx

 BAJKAŁ ICE TRIP 

 FOTOWYPRAWA 2019 

28.02 - 06.03.2019

Image

Ekstremalna przygoda dla każdego!

W moim osobistym rankingu najpiękniejsze miejsce na Ziemi, zimą jeszcze bardziej powalające niż latem!

 

Jeżeli pociąga Cię przestrzeń, marzą Ci się epickie krajobrazy, lodowe jaskinie, dziewicze stepy i góry, ta wyprawa jest dla Ciebie. Jesteś zmarźluchem? Ja też, jak bardzo mało przekonywująco by to nie brzmiało :) Sekretem zdjęć w mrożących krew w żyłach warunkach jest dobre przygotowanie, ciepłe ciuchy, herbata, ogrzewacze do rąk i perspektywa ogrzania się po zakończonej sesji. Tylko tyle i aż tyle.

Ramowy program*

 

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot do Irkucka z przesiadką w Moskwie. (Dla chętnych możliwość rozszerzenia wyjazdu o przejazd koleją transsyberyjską - 3 dni oraz zwiedzanie Moskwy**). Przylot do Irkucka, wieczorek integracyjny w mieście.

 

Dzień 2

Poranny spacer po “Paryżu Syberii”, po czym ładujemy się do samochodów terenowych i ruszamy na Bajkał. Całodzienny przejazd po lodzie z przystankiem na wędzonego Omula w Listwiance. Starożytne rysunki naskalne Sagan Zaba, malownicza Zatoka Pieszczana. Przyjazd na wyspę Olchon, wieczorne zdjęcia przy skale Szamance.

 

Dzień 3.

Poranek w jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc Bajkału. Przejazd po Małym Morzu w poszukiwaniu lodowych jaskiń. Postój w dawnym stalinowskim łagrze. Zachód słońca na wyspie Ogoj z malowniczą buddyjską stupą.

 

Dzień 4.

Wycieczka na przylądek Choboj i spojrzenie na Bajkał z lotu ptaka. Lód widziany z wysokości kilkudziesięciu metrów robi niesamowite wrażenie, podobnie jak góry oddalone o 80km, a widoczne jak na dłoni. To jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków na świecie. Po posiłku przejazd na wyspy Uszkane w poszukiwaniu nerp - słynnych endemicznych fok bajkalskich.

 

Dzień 5.

WYPRAWA ROWEROWA. Przejazd rowerami po bajkalskim Małym Morzu na przeciwległy brzeg, NOCLEG W NAMIOTACH***. Ognisko, polowa bania (sauna), kąpiele w przeręblu dla odważnych, nocne zdjęcia gwiazd.

 

Dzień 6.

Wschód słońca na lodzie. Zwijanie obozu i powrót do Chużyru na wyspie Olchon. Kąpiel w bani, wieczorna sesja w tajdze. Dla chętnych - okazja, by wykąpać się w przeręblu wyciętym w tafli zamarzniętego Bajkału. Wieczorem kolacja i relaks w bani, czyli  syberyjskiej saunie parowej.

 

dzień 7.

Przejazd do Irkucka przez bajkalskie stepy i tajgę, wieczorny spacer po mieście, podsumowanie fotograficzne wyprawy.

 

Dzień 8.

Lot do polski (z przesiadką w Moskwie)

 

 

*Końcowy program jest dostosowywany do potrzeb, wymgań i preferencji uczestników, wszystkie wyjazdy są "szyte na miarę".

**Dopłata 500zł

***Zarówno wycieczka rowerowa, jak i nocleg w namiotach są opcjonalne. Organizator zapewnia wszystko, co niezbędne do zimowego obozowiska :)

 ****Istnieje możliwość zamiany wycieczki rowerowej na wycieczkę na łyżwach - Bajkał to największe lodowisko na świecie :)

Image

Ilość uczestników: 4-8 osób

 

Mocne przeżycia spajają jak nic innego :) Chcę, żeby ta wyprawa była przede wszystkim dobrą zabawą w luźnej atmosferze. Żeby między nami nie wiało chłodem grupa musi być mała, ale nie powinna być też za mała. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby, choć możemy tez jechać we trójkę, przy odpowiednio skorygowanej cenie.

Cena 4700zł + 500USD

Wyjazdy autorskie organizuję za pośrednictwem zaprzyjaźnionego biura podróży. Klienci są objęci ochroną prawną i ubezpieczeniem.

 

Codziennie będziemy rozmawiali i analizowali swoje zdjęcia, a cały wyjazd będzie miał formę jednych, długich warsztatów.

Image
Image

Cena zawiera:

 

- Koszty wszyskich przejazdów, przelotów i transportu na miejscu

- Wyżywienie (3 posiłki dziennie, z czego jeden w warunkach polowych)

- Noclegi

- Ubezpieczenie KL i NWW

- opiekę licencjonowanego pilota, organizatora wycieczek, fotografa i podróżnika w jednej osobie :)

- wszelkie bilety wstępów, wieczorne banie (sauny), itp.

- ekwipunek do wyprawy po lodzie i zimowego obozowiska: rowery, namioty, śpiwory (komfort do -40C), karimaty, kuchenki gazowe, itp. 

 

 

Cena nie zawiera

 

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego

opłaty za wizę rosyjską, voucher - 330 zł (wiza wyrabiana za pośrednictwem Organizatora)

- odzieży na syberysjkie warunki (możliwość wypożyczenia ultraciepłej kurtki puchowej)

- wyżywienia poza wspólnymi posiłkami

- sprzętu fotograficznego 

 

Czego się spodziewać? Co zabrać?

 

Spodziewaj się przygody życia, widoków, jakich jeszcze nie widziałeś i zdjęć, które wygrywają konkursy fotograficzne.

O bajkale można pisać długo, ale nic nie odda jego potęgi na żywo. Zresztą, napisałem o tym kawałku świata całą książkę.

Jakiej pogody należy się spodziewać?

Pogoda ma w zwyczaju to, że jest nieprzewidywalna, ale na Bajkale bywa bardziej stablina niż gdzie indziej. Mieszkańcy przybajkala mogą się cieszyć ponad trzystoma słonecznymi dniami w roku! Jeśli jednak będziemy mieli pecha, to czekają nas wiatry o sile przewyższającej polskie huragany - na Syberii to nic nadzwyczajnego. Temperatura w dzień na słońcu jest przyjemna, może sięgac nawet 0 stopni, ale równie dobrze może być -20. Najzimniejsza temperatura z jaką spotkałem się na jeziorze to -35C. Średnio powinno być między -5 a -15, to wbrew pozorom dość przyjazne warunki, jeżeli jesteśmy dobrze przygotowani.

Co zabrać?

Własny sprzęt fotograficzny (nie musi być "wypasiony", na pewno przyda się statyw i pilot zdalnego sterowania), zimową odzież (podpowiem co i gdzie kupić), ogrzewacze chemiczne, termos na gorącą herbatę, krem UV, pomadkę do ust, inne kosmetyki, a przede wszystkim dobry humor!

Własny komputer nie jest konieczny (zdjecia możemy oglądac na moim), ale na pewno będzie przydatny.

 

Wiem, że masz 100 pytań! Nie wahaj się je zadać, po prostu napisz do mnie!

Image
Image
Image
Image
Copyrights © Jakub Rybicki
Create a free landing page —